Work and Travel İçin Travel İpuçları


travel-Road-Sign-Vacation-Travel-USA

Tüm work and travel öğrencilerinin programdan en büyük beklentisi olabildiğince çok yer görmektir. Buraları görürken de olabildiğince güzel geçmesini isterler. Neredeyse herkes Hollywood’un cezbedici filmlerinden sonra Amerika‘ya karşı daha da ilgili olmuştur. New York , Miami , Los Angeles gibi şehirler neredeyse herkesin görmek için can attığı yerlerdir. Doğru bir travel planı yapmamalarından dolayı bazı Work and Travel USA  katılımcıları travel dönemi sonrası hayal kırıklığı yaşamaktadır. Bazıları ise hayatlarının en güzel tatillerini yapmaktadır. Bunlardan hangisini yaşayacakları öğrencilere bağlıdır. Doğru bir plan yaparak , doğru kişilerle seyahat etmek , bu seyahatinizin daha güzel geçmesine yardımcı olacaktır.

Work And Travel Öğrencileri İçin Travel İpuçları:

1) Travel için en önemli noktalardan biri İş’tir. Seçeceğinz işte biriktirebileceğiniz para miktarı sizin ne kadar ve nasıl gezeceğinizi belirleyen ana unsurlardandır. Dolayısıyla işlerin her yönünü detaylıca inceleyip, maddi olarak da tatmin edeceğine inandğınız işi seçmelisiniz. Ayrıca seçeceğiniz işin lokasyonu da önemlidir. Nereleri gezmek istiyorsanız oraya yakın bir yerde çalışmanız iyi olacaktır. Örneğin kuzeydoğu sahilini gezmek isteyen birisi , New York  City – Washington Dc arasında bir bölgede çalışırsa , çalışma döneminde bile kolayca buraları gezebilir. Mesafeler birbirine çok yakın olduğu için çalışırken 4-5 önemli şehri gezebilrsiniz. İlla çalışırken gezmeniz gerekmez , iş bittikten sonra da gezeceğiniz yerlere yakın çalışıyorsanız masraflarınız daha az olacak ve daha çok zaman ayırabileceksiniz.

amerika-digitalnomadz112) Travel için ikinci bir nokta ise beraber gezeceğiniz kişileri doğru saptamaktır. Yalnızca yanımda biri olsun diye herkesle seyahat edilmez. Hem kaa yapınız uymalı , hem de gezeceğiniz yerler konusunda tartışma olmayacağı kişiler olmalıdır. Bu şekilde arkadaşlar bularak travel planları yapabilirsiniz. Olabildiğinizce fazla kişi bulursanız sizin için daha iyi olacaktır.

3) Seyahat edecek arkadaşlar bulduktan sonra nereleri gezmek istediğinizin listesini çıkartın. Bu yerlerin listesini haritaya yerleştirin ve buraları nasıl gezeceğinize karar verin. Otobüs turları ile mi yoksa kendi aracınızla mı travel yapacaksınız bunun kararını verin. Eğer en az 3-4 kişi varsa kendi aracınızla travel yapmanız çok daha güzel olacaktır. Kendi aracınızla seyahat edecekseniz hangi şehirleri sırasıyla gezeceğinizi belirleyin. Hangi şehirde kaç gece kalacaksınız belirleyin. Dolayısıyla kaç gün gezeceksiniz , nasıl gezeceksiniz ve hangi şehirlerde ne kadar kalacaksınız bunu belirlemelisiniz. Bu da travel için ana plan olmaktadır. Otobüs turu ayarlayacaksanız turları inceleyerek zaman geçirmeden satın almalısınız.

4) Travel için ana planınızı yaptıktan sonra önce yapmanız gereken aracınızı ayarlamaktır. Eğer kendi aracınız varsa ve eski ise yeni bir araç kiralamanız daha iyi olacaktır. Eğer aracınız yoksa araç kiralamak için araştırmaya başlayın. (Araç nasıl kiralanır?) Aracınızı internet sitelerinden bulabilirsiniz. Kişi saysı ve bagaj sayısına uygun bir araç kiralamak için rezervasyonunuzu online olarak yapın. Araç kiralama işini hallettikten sonra yapmanız gereken şey her şehir için otel bakmaktır. Bazı kişilerin tasarruf yapmak için arabada yatmak gibi planları olabilir ancak bunun çok da iyi bir fikir olmadığını belirtelim. Sizler yine de otel ayarlamak için araştırmalarınızı yapın. Birçok sitede araştırmanızı yapın. Odalarda kaç yatak olduğu ve max kişi sayısını öğrenin. Bazı odalarda 2 kişi kalabilirken bazı odalarda 2 tane çift kişilik yatakta yatılak üzere 4 kişi kalabilmektedir. Dolayısıyla nasıl kalacağınıza karar verip , bu doğrultuda araştırmalarınızı yapın. Otel ayarlarken otopark hizmeti olup olmadığını ya da varsa ücretli mi değil mi diye bakmalısınız. Otel fiyatına bunları da dahil ederek hesaplamalısınız. Hatta bazı otellerde ekstra ücret alınabilmektedir. Mesela Las Vegas’daki otellerde Resort Fee adı altında gecelik ücret alınmaktadır. Bunlar rezervasyon sayfasında küçük şekilde gösterilir. Bunlara da dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Oda rezervasyonu için bazı linkler aşağıdadır.

www.booking.com
www.kayak.com
www.hotels.com
www.hostels.com
www.hostelworld.com

amerika-USA-travel-destination-fabric-by-Timeless-Treasures-175832-15) Otel ve araç rezervasyonlarınız tamamladıktan sonra her şehir için araştırmalarınıza başlayın. Hangi şehirde nereler gezilir ne yapılır araştırmasına başlayın. Eğer giriş ücreti olan bir yere gitmeyi planlıyorsanız , giriş biletini online olarak ödemeye çalışın. Biletin çıktısını alarak yol o şekilde çıkın.Kupon yani indirim sağlayan sitelere göz atın. Gideceğiniz yerlerle alaklı çok ciddi indirim bulabilirsiniz.  Bunun bazı internet sitelerinden yardım alın. Nereleri gezeceğinizi belirleyip günün hangi zamanında gezeceğinizin planını yapın. Bu sayede karışıklık olmadan kolayca heryeri görebilirsiniz. Şehir ve otel araştırmaları için daha önce gidenlerin görüşlerini sunan Tripadvisor sitesi sizin için önemli olacaktır.
www.tripadvisor.com

6) Tüm planlamalarınızı yaptınız ve seyehat zamanı geldi. Alışverişlerinizin çoğunu son noktalara saklayın. Yanınızda olabildiğince az eiya ile gezmek önemlidir. Yeme içme konusunda ise , süpermarketlerden atıştırmalık ya da sandviç hazırlanacak malzemeleri alın. Bunlarla bazı öğünlerinizi geçirebilir ve hem zaman hem de para tasarrufu yapabilirsiniz. Turitik yerlerde gezecğiniz için yeme içme için biraz yüksek meblağlar harcayabilirsiniz. Buna hazırlıklı olun.

Tüm seyahatinizi planlayarak yapmanız önemlidir. Yeme içme konusunda süpermarket , Mc donalds gibi yerleri kullarak oldukça ciddi indirim sağlayabilirsiniz. Amerika içerisinde gerekli araştırmaları yaparak herşeyi uygun fiyatlı şekilde halledebilirsiniz.

 

3 February 2015 Saat : 12:21

Work and Travel İçin Travel İpuçları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Son Yazılar

WestLine Facebook Topluluğu

Kayıt Menüsü

 
eXTReMe Tracker