WAT 2017 Cankurtaranlık Fuarları

Work and Travel Virtual Job Fair Kasım, Aralık ve Ocak 2017 Organizasyonları

 

Ocak ayı boyunca haftanın her Perşembe ve Cuma günleri Virtual Job Fair’larımıza katılarak promosyonlu fiyatlarla hemen işe yerleşebilirsiniz.

 

WestLine ile Work and Travel Cankurtaranlık iş fuarları Kasım, Aralık ve Ocak 2017 içerisinde her hafta Perşembe ve Cuma günleri “Virtual Job Fair” organizasyonu ile yapılmaktadır. Popüler destinasyonlarda görev almanız kayıt tarihinize ve sıranıza göre belirlenmektedir. Ocak ayı içerisindeki bu fuar organizasyonları ile işverenlerinizle hem yüz yüze görüşerek irtibata geçersiniz hem de işiniz çok kısa bir sürede belirlenerek vize mülakat tarihinizi bekler ve aylarca herhangi bir iş pozisyonuna yerleşmeyi beklemez, stres altında bulunmazsınız. WestLine, katılımcılarına bu kadar hızlı bir servis sunmaktan gurur duyar. Aşağıdaki açıklamalarla birlikte doğru tercih yapmanızın ne kadar gerekli olduğunu öğrenmeniz sağlıklı bir program tecrübe etmeniz açısından oldukça önemlidir.

work_and_travel_lifeguard_cankurtaranlik-9

Cankurtaranlık

Work and Travel 2017 yaz sezonu için sunmuş olduğumuz iş seçenekleri arasında yer alan ve en popüler olanlarından biri kuşkusuz Lifeguard yani Cankurtaranlık pozisyonudur. Poziyonun popüler olmasına etken nedenlerin başında haftalık yüksek saatlerde çalışma olanağı vermesidir. Normalde ortalama bir Work and Travel iş pozisyonunda haftalık 30-40 saat aralığında çalışırsınız; lifeguard pozisyonlarında ise bu saat aralığı 40 ile 60 saat arasındadır. 40 saat sonrası çalışma ücretleri ise saatlik ücretin 1,5 katıdır; buna da “overtime” denir.

Eğer yüzme biliyorsanız ve yaz sezonu boyunca site, otel ve su parklarının havuzlarında görev almak istiyorsanız bu poizsyonu seçmenize mani bir şeyin olmaması gerekiyor. Cankurtaranlık pozisyonuna yerleşim için aynı zamanda İngilizce dil seviyenizin en azından orta seviye olması gerekiyor.

Hangi Eyaletlerde Cankurtaranlık Pozisyonuna Yerleşebilirsiniz?

Portföyümüzde bulunan işletmelerin çalışma lokasyonları Maryland, Massachusetts, Virginia ve Washington DC eyaletlerindedir. Çalışma saatleri ve ücretleri aşağıdaki gibidir.

Saatlik ücret: 7,25 ile 9,00 USD arası (Lokasyona göre değişiklik gösterir. Lokasyonunuz mülakat sırasında belirlenir)

Haftalık çalışma süresi: 40-70 saat arası

Overtime: Var, saatlik overtime ücreti 10,68USD ile 13,50USD arasında

Çalışma başlangıç tarihleri: 25.05.2016 – 01.07.2016

Çalışma bitiş tarihleri: 01.09.2016 – 30.09.2016

İşe alım şekli: WestLine Virtual Job Fair

2015 sezonunda haftalık ortalama çalışma saatleri: 40-60 saat arası

Work and Travel’da Lifeguard olarak çalışanlar ne yapar?

Lifeguard denince akla okyanus kenarında ekipmanları ile okyanusu gözetleyen kişiler gelir hemen akla. Ancak Work and Travel programında cankurtaran olarak çalışacak kişiler okyanus kıyılarında görev almazlar. Cankurtaranların görevi sadece boğulmak üzere olan müşterileri kurtarmak ve ilk yardım müdahalesinde bulunmak değildir. Bu tür vakalar yok denecek kadar az olsa da olası böyle durumlarda tüm katılımcılar işin eğitimini işe başlamadan önce alırlar ve ne yapacaklarını bilirler. Cankurtaran pozisyonunda çalışan kişilerin görevleri daha çok havuz kenarında müşterilerin kuralla uygun bir şekilde havuzu kullanmaları, havuzun temizliğini kontrol etmeleri, klor seviyesini kontrol etmeleri ve havuz etrafındaki müşterilere yardımcı olmaktır. Görev alınan havuzların derinliği 1 Mt. ile 3 Mt. arasında değişmektedir.

Cankurtaranlık pozisyonunda Kültürel Aktivite ve İngilizce Pratikleştirme olanağı nasıldır?

Work and Travel programına getirilen son kurallar ve denetimlerle birlikte artık Work and Travel öğrencisi alan iş yerlerine öğrencilere kültürel aktiviteler sunma  ya da yol gösterme zorunluluğu getirilmiştir. Bu nedenle gideceğiniz bölgenin bir Work and Travel öğrencisine ve programın amacına ne kadar uygun olduğu önceden belirlenmektedir. Yerleşmiş olduğunuz havuz şirketi kültürel aktiviteler konusunda piknik, kaynaşma, eğlence vb. organizasyonları sunmak durumundadır veya çalışmadığınız günlerde müze, konser veya diğer benzeri organizasyonlara nasıl katılacağınız yönünde yol göstermektedir. İngilizce’nizi pratikleştirme konusunda ise gün boyu görevde bulunacağınız havuzdaki müşterilerle irtibat kurmanın yanı sıra sosyal yaşantınızda ve konakladığınız evlerde diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle pratik imkanı bulmanız istemeseniz de İngilizcenize katkıda bulunacaktır. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus eğer bir arkadaşınızla programa katılıyorsanız program süresi boyunca kendi aranızda konuşmak yerine diğer ülkelerden gelen yabancı öğrencilerle arkadaşlık kurmanız yönünde olmalıdır.

Amerika’daki işletmeler servise açtıkları havuzlar için kesinlikle cankurtaran bulundurmalıdır!

İster site, ister otel ya da ister su parklarındaki havuzlar olsun; tüm işletmeciler havuzlarda mutlaka sertifikalı bir cankurtaran bulundurmak zorundadır. Bu bir yasal zorunluluktur. O nedenle Amerika’da cankurtaran ihtiyacı yaz aylarında had safhadadır. İşletmeler, havuzlarında görev alacak cankurtaranları ise Pool Company dediğimiz havuz şirketlerinden temin ederler. Havuz şirketleri de yaz aylarındaki çalışan ihtiyacının bir kısmını kültürel değişim programı ile Amerika’ya giden Work and Travel öğrencileri vasıtasıyla karşılar. Diğer kısmını ise Amerikan vatandaşları oluşturur ve bu vatandaşların çoğu yaz aylarında para biriktirmek isteyen Amerikalı öğrencilerdir.

Cankurtaran olmak için sertifikanızın olması zorunludur

Havuzlarda cankurtaranlık yapabilmek için sertifikanızın olması zorunludur. Çünkü sertifika sahibi bir cankurtaran havuz mahallinde nasıl davranacağını aldığı eğitimle öğrenmiş olur. Bu eğitimler sonucu American Red Cross ya da Ellis gibi sertifikalardan birine sahip olursunuz. Bu eğitimler Amerika’ya vardıktan sonra işe başlamadan önce havuz şirketi tarafından öğrencilere toplu olarak verilir. Fakat, Amerika’ya varır varmaz işe başlamak istiyorsanız WestLine’ın Türkiye’de vereceği eğitim organizasyonlarına katılabilirsiniz. Bu eğitimler yine WestLine sponsorluğunda Türkiye’ye getirilen havuz şirketlerinin eğitimcileri tarafından verilmektedir. Eğitim süresi ortalama 2 tam gündür. Eğitimlerde ilk yardım ile kurtarma teknikniklernin yanı sıra havuz çevresinde nasıl davranacağınızı öğrenirsiniz. Eğitim sonrasında ise sertifikanız belirtmiş olduğunuz adrese Amerika’ya varmadan evvel gönderilir.

Amerika’nın En Popüler Havuz Şirketleri WestLine ile Çalışıyor 

Neden mi? Çünkü geçmiş sezonlarda göndermiş olduğumuz Work and Travel katılımcılarımıza sezon boyunca etkili bir destek sağladık. Oluşan problemler karşısında çözüm bulmamız, sadece katılımcılarımıza değil aynı zamanda işverenlere de etkin bir destek sağlamamız, işlerini kolaylaştırmamız ve çift taraflı memnuniyet yakalamamız bu sonucu ortaya çıkardı. Öğrencilerimizin ABD’ye varmadan evvel tüm bilgi ve danışmanlık hizmetlerini alması, ABD’ye vardıklarında ne yapmaları gerektiğini biliyor olması kısacası dürüst ve bilinçli bir danışmanlık zaten problemlerin çok büyük bir kısmını ortadan kaldırmaktadır. Sonuç itibarı ile bazı işverenler Türkiye’den öğrenci alımlarını sadece WestLine üzerinden gerçekleştirmektedir. Work and Travel ciddi bir organizasyondur ve tecrübe ister.

WestLine ile WAT Ocak Job Fair’ları Nasıl Gerçekleşiyor?

Yüzme biliyorsanız, en az orta seviye İngilizce’ye sahipseniz ve havuzlarda çalışmak hoşunuza gidiyorsa aylarca iş arama stresine girmeyin. Kasım, Aralık ve 2017 Ocak ayı boyunca kayıt olmanız durumunda her hafta Perşembe ve Cuma günleri “Virtual Job Fair” üzerinden işvereninizle online mülakat yaparak işe yerleşebilirsiniz. Skype üzerinden gerçekleşecek bu organizasyonda işe kabul edilip edilmediğiniz mülakat sonrası açıklanır ve iş sözleşmeniz mülakat gününü takip eden 3 iş günü içerisinde size ulaştırılır. Mülakatınız olumlu ise artık işe yerleşmişsiniz demektir.

Nasıl başvurabilirsiniz?

Bizlere aşağıdaki telefon numaralarımızdan ve diğer iletişim araçlarından ulaşabileceğiniz gibi hemen altta bulunan online başvuru formunu da doldurarak ulaşabilirsiniz.

 

Sabit: 0212-241-0283

Sabit2: 0212-241-0284

Mobil 1: 0530-265-1328

Mobil 2: 0530-265-1347

Mobil 3: 0530-265-1349

E-posta: info (at) westline.com.tr

Adres: İstiklal Cad. Kontlar İşhanı No:75/6 Kat:5 Taksim, Beyoğlu, İstanbul, 34430

 

Son Yazılar

WestLine Facebook Topluluğu

Kayıt Menüsü

 
eXTReMe Tracker