Work and Travel Nedir


Work and Travel Nedir?

 

Work and Travel sadece üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir programdır. Üniversitelerinde örgün olarak eğitim gören, en azından orta seviye İngilizce konuşma becerisine sahip, not ortalaması konusunda başarısız olmayan ve bu program için kenara en az 3000$ ayırabilen tüm öğrenciler katılabilir.

 

work and travel

 

Work and Travel programına Türkiye’den katılan öğrenciler sadece yaz aylarında bu programa katılabilirler. Programın amacı dünyanın çeşitli ülkelerinde öğrencilerin Amerikan kültürünü yakından tanımasına olanak sağlamaktır. Diğer bir adıyla kültürel değişim programı (Cultural Exchange Program) olarak da adlandırılan Work and Travel programına katılan tüm katılımcılar program süresince vasıfsız bir işte çalışırlar ve harçlıklarını bu şekilde çıkarırlar. Program tüm katılımcılara maksimum 4 ay çalışma ardında da 1 ay seyahat imkanı sağlar. Bu süre zarfında katılımcıların İngilizceleri pratik anlamda gelişir. Program çalışma olanağı verdiği için ekonomik anlamda rahatlık sağlar ve Amerika gibi pahalı bir ülkede 3-5 ay geçirmek en ucuza indirgenmiş olur. Bir çok öğrenci bu programa katılmak için başlarda belirli bir ücret ödese de program esnasında ödemiş olduğu bu ücreti fazlasıyla çıkarabilir ama garanti değildir.

 

Work and Travel‘ı organize eden şirketler vardır. Bunlar Department State tarafından yetkilendirilmiş ve merkezleri Amerika’da olan sponsor firma olarak adlandırılan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar programa kabul edilen ülkelerin tümünde ortak olarak çalıştıkları lokal firmalarla ilişki halindedir. Bu lokal şirketlere Work and Travel acentesi de denir. Programa katılacak öğrenciler başvurularını bahsettiğimiz bu lokal şirketlere yaparlar. Her lokal şirketin Work and Travel fiyatları da farklılık gösterebilir.

30 October 2013 Saat : 11:30

Work and Travel Nedir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Son Yazılar

WestLine Facebook Topluluğu

Kayıt Menüsü

 
eXTReMe Tracker