kodak-work-and-travelNew Jersey eyaleti Amerika’nın doğusunda bulunur ve Atlantic City, Ocean City, Wildwood, Cape May ve Belmar gibi sahil şeridinde popüler şehirlere sahiptir. Okyanusa kıyısı olması nedeniyle özellikle yaz mevsiminde kalabalık olan bir eyalettir. Work and Travel öğrencilerinin de sezonluk çalışan ihtiyacının fazla olması nedeniyle New Jersey’e en çok gittiği eyaletlerden birisidir diyebiliriz çünkü yaz aylarında işletmelerin açık pozisyonlarının bolca bulunması öğrencileri ve diğer çalışmak isteyen Amerikalıları buralara çekmektedir. Ayrıca New York City gibi kozmopolit bir şehre komşu olması da cabasıdır.

Kodak fotoğrafçılık pozisyonunda çalışacak olan ve eyalet olarak New Jersey’i tercih eden öğrencilerin çalışma yeri eyalet içerisinde bulunan Jackson şehrindeki dünyaca ünlü Six Flags Eğlence Great Adventure Parkı’ndadır.  Park içerisindeki tek farklılığınız belirli bölgelerde serbest olarak dolaşarak bir çok insanla muhatap olmak ve fotoğraflarını çekmek olacaktır.

Pozisyon Ayrıntıları – Kodak, New Jersey

Pozisyon: Fotoğraf çekimi. Çalışma noktasındaki müşterilerin fotoğraflarının çekilmesi ve makineden çıkarılabilen fotoğrafı müşteriye vermektedir. Bu pozisyon için müşteriyle iletişim kurma üst noktadadır. Güler yüzlü olmanız ve günlük kişisel temizliğiniz ile bakımınızı yapmanız beklenir.

Saatlik ücret: 8,50$

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 30-40 saat

Overtime Ücreti: 12,75$

Overtime Olanağı: Ağustos ayında olasılığı yüksektir; diğer zamanlar için performans önceliktir.

Konaklama: Var. Sponsor Ayarlar.

Konaklama Ücreti: İki farklı lokasyonda konaklama mevcuttur. Jackson’daki konaklama bedeli 95$/week; Parkway ise 85$/week

kodak-new-jersey-workandtravel  kodak-fotoğrafçılık-six-flags  six flags fotoğrafçılık  kodak-logo

Konaklama Detayları – Kodak, New Jersey

Photographer olarak New Jersey eyaletini seçen katılımcılar için geçen senelere oranla konaklama şartlarında ciddi iyileştirmeler yapılmıştır. 2015 sezonunda Kodak Fotoğrafçılık pozisyonunu New Jersey eyaleti içerisinde yapacak öğrenciler için iki farklı lokasyonda seçenek sunulmuştur. Lokasyonlar Parkway Ewing ve Jackson şehirleridir. Parkway Ewing’de konaklamak isteyen katılımcıların haftalık konaklama ücreti 85$ şeklindedir; bu durum Jackson’da konaklamak isteyenler için haftalık 95$ şeklindedir. Ancak her iki konaklama noktası için aralarında ciddi farklılıklar vardır.

Jackson, NJ Konaklama Detayları

Jackson’daki konaklamalarda evlerin 2 büyük odası ve bazılarında 2 full banyo veya 1 full ve ekstra olarak küçük banyo bulunmaktadır. Konaklama tercihi olarak Jackson’ı seçen katılımcıların konaklayacağı evler site içerisindedir. Sitenin yüzme havuzu, tenis kortu, GYM salonu gibi hizmetleri vardır. Bu hizmetler haftalık olarak verilecek ücretin içerisinde dahildir. Bu nedenle iş saatleri dışında keyifli bir sezon geçirmek adına Jackson’daki konaklama tercihi mantıklı seçim gibi görülebilir. Diğer lokasyon olan Parkway Ewing şehrindeki konaklama seçeneğine göre haftalık ücret 10$ fazladır. Site içerisi ve evle ilgili fotoğraflar aşağıdaki gibidir.

kitchen2  kitchen  hole  bath3

gym2  gym1  bath2  tennis

pool2  pool1  photo7 photo2

photo3  photo1  photo5  des1

 

Parkway Ewing, NJ Lokasyonlu Konaklama Ayrıntıları

Ewing Township’teki bu konaklama seçeneği iş yerine 32 Mile mesafede olup öğrenciler her işyerine gidişlerinde shuttle ile servis edilmektedir. Amerika’daki yol ve trafik şartları göz önünde bulundurulduğunda shuttle ile yapılan bu yolculuğun ortalama süresi 32 dakikadır. İstanbul gibi metropol kentlerde öğrencilik yapan bireyler için bu süre ve mesafe pek dikkate alınmaz. Ewing’deki konaklamanın haftalık ücreti 85$’dır. Evin 4 adet büyük yatak odası ve 2 adet donanımlı banyosu bulunmaktadır. Bu lokasyondaki evin ve çevresinin fotoğrafları aşağıdaki gibidir.

 

Pozisyon Hakkında Notlar – Kodak – Six Flags, NJ

Her iki konaklamanın ev sahibi aynı kişidir ve bu evlerde konaklayacak öğrencilerin çöplerini zamanında çıkarmasına ve ev temizliğine önem gösterilmesi konusunda titizdir. Yukarıda gösterilen fotoğraflar evler boşken çekilmiş fotoğraflardır. Yatak ve evle ilgili gerekli diğer malzemeler ev sahibi tarafından verilecektir. Öğrencilerin gelirken yanlarında yastık ve çarşaf getirmeleri istenmektedir. Bu malzemeleri Amerika’ya vardığınızda Wal-Mart gibi büyük ve ucuz alış-veriş merkezlerinden de temin edebilirsiniz.

Servis Taşımacılığı Hakkında

Her iki konaklama lokasyonu için shuttle yani servis aracı gerekmektedir. Jackson’daki konaklama noktası iş yerine yakın olsa da bisiklet veya yürüme şekliyle işyeri-ev ulaşımı uzun sürebilmektedir. Jackson bölgesi Amerikan ailelerinin müstakil evleri ile doludur ve toplu taşıma Amerika’da her bireyin neredeyse araba sahibi olması nedeniyle yok denecek kadar azdır. Shuttle servisinin aylık ücreti 140$’dır; bu da haftalık 35$’a denk gelmektedir. Daha önceki senelerde son anlarda bazı öğrencilerin shuttle servisini iptal ettirmesi ve kendi buldukları olanaklarla ulaşımını sağlaması nedeniyle bu servis ücretleri artış göstermiş netice olarak öğrenciler için kötü bir sürpriz olmuştu. Bu gibi aksilikleri engellemek adına bu sezon itibarı ile bazı önlemler alınmış ve aynı durumların yaşanmaması için anlaşmalar yenilenmiştir.

Kodak, Six Flags Jackson, NJ Lokasyonuna Ait Harita

Kodak Fotoğrafçılık işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de sadece WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple fotoğrafçılık pozisyonu için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul