Work and Travel’ın Maliyeti Ne kadar?

Work and Travel programına katılmak isteyen bir öğrencinin bütçesini de ona göre hazırlaması gerekir. Work and Travel maliyeti içerisine giren masraflarınız program bedeli, vize masrafları ve uçak bileti gidiş dönüş ücretleridir. Bu masraflara giderken yanınıza alacağınız cep harçlığını da katmakta fayda vardır.

Work and Travel Maliyeti -> Program Bedeli

Program bedeli firmadan firmaya değişen bir ücret politikasıdır. Bu bedelin içerisinde öğrencinin gideceği iş yerinin ve konaklamasının ayarlanması, program ve vize danışmanlığı, Work and Travel programına katılabilmesi için gerekli olan belgenin yani DS-2019 formunun temin edilmesi gibi hizmetler yer alır. Her firmanın hizmet politikası da farklıdır. Buna paralel Work and Travel maliyeti program ücreti $1850 ile $2250 arasında gidip gelmektedir. Bu fiyat sezonun ilk açıldığı aylarda yani Eylül-Ocak ayları arası daha düşük olurken, Aralık – Nisan ayları arasında ise en yüksek  seviyelerine ulaşır.

Work and Travel Maliyeti -> Vize Masrafları

Bu aşamada iki adet masrafınız olur. Bunlardan biri $160 olan vize harcıdır. Diğeri ise Homeland Security’nin Amerika’ya öğrenci sıfatıyla ayak basan her kişiden aldığı ve bilgilerini bir sistemde topladığı SEVIS (Student Exchange Visitor Information System) harcıdır ve bedeli $35’dır. Yani bu aşamada cebinizden gidecek ücretin toplamı $195’dır.

Work and Travel Maliyeti -> Uçak Bileti Gidiş Dönüş Ücreti

Uçak bileti ücreti Work and Travel öğrencileri için oldukça ekonomik fiyatlardan temin edilir. Nedeni ise havayolu şirketlerinin Work and Travel programı ile katılan öğrencilere farklı fiyatlandırma yapmasıdır. Temin edilen fiyatlar ise öğrenci bileti statüsündedir. Dikkat etmeniz gereken husus ise her uçak bileti hizmeti sunan acentelerin bu özel fiyatları yansıtamamasını bilmeniz ve danışmanlık firmanızdan bilgi edinmeniz gerekliliğidir. Bu aşamada bilet masrafınız gidiş dönüş olmak üzere 600 EU ile 900 EU arasında gidip gelmektedir. Bu fiyat farklılığına etki eden faktörler gideceğiniz lokasyonun çeşitliliği, bileti aldığınız tarih ve o sezon yapılan uçuşların yoğunluk oranlarıdır.

Work and Travel Maliyeti -> Toplamda Çıkacak Fiyat Aralığı

Ortalama Work and Travel maliyeti yukarıdaki analizimiz doğrultusunda ortalama $2000 + $195 + $750 = $2945 ile en yüksek olarak $3395 arasında değişmektedir. Fiyatlara etki eden faktörleri az çok anlayabildiğinizi umuyoruz. Yine de bunları belirtecek olursak firmanın hizmet politikası olarak belirlediği fiyat, erken kayıt döneminde yapmış olduğunuz kayıt işlemi ve uçak biletini en uygun zamanda alabilmeniz ya da alamamanız bu fiyatlara oldukça etki etmektedir.

Work and Travel Maliyeti -> Ekonomik Bir Work and Travel Programı İçin Tavsiyeler

Erken Kayıt Olun Work and Travel Maliyeti Fazla Olmasın

Work and Travel maliyetinizi en aza indirgemek için mutlaka erken kayıt olmaya çalışın. Böylelikle erken kayıt indirimlerinden yararlanarak sizden daha sonra kayıt olmuş olan ve tüm hizmetleri eşit olarak alan başka birisine göre daha az ücret ödemiş olursunuz. Eğer zaten gitmek için kesin karar almışsanız, süreci bekletmeniz ya da kararsızlığınız fazla ücret ödemenizden başka bir şeye neden olmaz.

Uçak Biletinizi Gideceğiniz Lokasyon Belli Olduktan Hemen Sonra Alın Work and Travel Maliyeti Kabarmasın

Uçak biletinizi almak için vize randevunuzun sonucunu beklemeyin. Çalışacağınız iş yerinin lokasyonu belli olduktan hemen sonra uçak biletinizi alın. Vizeden ret almış olsanız dahi Work and Travel için özel olarak çıkarılan bu bilet türlerinin iadesi mümkündür. Eğer lokasyonunuz belli olduktan sonra uygun bir bilet bulabildiyseniz kaçırmayın.

Yukarıdaki tavsiyelerimizi mutlaka ama mutlaka göz önünde bulundurun. Bir çok öğrencinin kafasını karıştıran şeylerden biri hatta en büyüğü Work and Travel Maliyeti’dir. Bu maliyeti aşağı çekmenin yolları da göreceğiniz üzere sizin ellerinizdedir.

Work and Travel 2018 güncel fiyat tarifesi ve ortalama maliyetler konusundaki makalemize Work and Travel 2018 Fiyatları başlığı altından bakabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul