Full Placement nedir ve diğer kayıt türlerinden farkları nelerdir?

Öğrenciler Work and Travel programına iki şekilde katılabilirler. İlki Self Placement , ikincisi ise Full Placement‘tır. Full Placement ile katıldığınızda , her türlü program sürecini Türkiye’deki şirketiniz ve Amerika’daki sponsorunuz yürütür.

Full Placement neleri kapsar?

Full Placement ile programa katılanlar , iş ve konaklama garantisi altındadır. İş ve konaklama  ayarlanarak programa sorunsuz katılmanız sağlanmaktadır. Tüm program süresinde iş ve konaklama sorumluluğu şirketiniz ve sponsorunuzdadır. Bu sorumluluk onlarda olmasına rağmen , size daha önce iletilen kurallar ve iş sözleşmenize uymamanız halinde iş ve konaklamanızı kaybedebilirsiniz. Dolayısıyla kurallara uymanız çok önemlidir. İş ve konaklama ayarlanmasının yanı sıra vize danışmanlığı , yasal belgelerin getirtilmesi , sağlık sigortası yapılması , uçak bileti ve vergi iadesi danışmanlığı gibi hizmetleri de alacaksınız.  Bu hizmetlerin tamamını karş taraftan aldığınız için Full Placement Self Placement’a göre daha pahalı olmaktadır.

Hangi Seçenek ile Katılınmalıdır?

Self Placement daha ucuz olduğu için öğrencilere daha cazip gelmektedir. Ancak ilk kez katılacak öğrencilerin iş bulması , konaklama bulması oldukça zordur. İş bulunsa bile işe uygun konaklama bulunması oldukça zordur. Bunun yanı sıra , programın gerektirdiği düzen ve kurallara uyum da ilk zamanlarda zor olmaktadır. Dolayısıyla ilk kez katılan öğrenciler için en uygun olanı Full Placement‘tır. Full Placement seçeneğinde iş ve konaklama ayarlanması şirketiniz ve sponsorunuzda olmasına rağmen , bazı wat şirketleri konaklama ayarlamadan öğrencileri Amerika’ya yollamaktadır. Bu nedenle şirket seçimine özen göstermeniz önemlidir.

Şimdi Ara
Haritada Bul