washington-dc-welcome-sign-750

Washington DC, Maryland ve Virginia eyaletlerinin ortasında kalmış bağımsız bir bölgedir. Haritaya bakarak bu eyaletlerden birine bağlı olduğunu düşünebilirsiniz ancak , başkent olması sebebiyle herhangi bir eyalete bağlı değildir. Washington şehrinin bulunduğu bağımsız bölge District of Columbia olarak adlandırılır. Bu bölgedeki işler District of Columbia , Güney Maryland ve Kuzey Viginia’da kümelenmiştir. Lieguard işleri de bu bölgelerde bulunmaktadır. Mesafe olarak birbirine yakın olan bu lokasyonlarda birçok havuz ve su parkı bulunmaktadır. Öğrenciler de bu havuz ve suparklarında çalışmaktadır. Bölgenin genelinde ikinci iş imkanı bulunmakla beraber , Community Pools işinde çalışan öğrenciler çok da fazla ikinci iş arama ihtiyacı hissetmemektedirler.

Bölgenin genelinde Ormanlar ve kanallar bulunmaktadır. Amerika’nın başketinin yanıbaşında ,doğa ile içiçe yaşayabilirsiniz. Bu bölgede çalışırken boş günlerinizde oldukça turistik olan Washington’ı , Baltimore’u ya da Maryland’n başkenti olan , şehir merkezi küçük , eski bir Avrupa kasabasını andıran Annapolis’i gezebilirsiniz. Wahington  ve Baltimore gibi iki büyük şehire yakın olacağınız için konser ve etkinliklere ulaşma şansınız vardır. Bu şehirlerin dışında , Philadelphia ve New York City araba ile gidilecek mesafededirler.  Bu kadar büyük ve cezbedici şehirlere yakın çalışacaksınız. Amerika ile alakalı istediğiniz herşeyi bulabilme lüksüne sahip olacaksınız. Bu bölgede çalışırken bir de sahil kenarına gideyim derseniz Ocean City,Md’ye gidebilirsiniz. Bölge çok sayıda Turist aldığı için , alışveriş için birçok noktayı kolayca bulabilirsiniz.  Çevrede birçok Outlet Center bulunmaktadır. Bu Outlet Center’lar Amerika’nın büyük ve kaliteli Outlet Center’ları arasındadır.

Pozisyon Ayrıntıları – Community Pools- Washington Dc Area 

Pozisyon:   Lifeguard. Bu işte çalışabilmeniz  için sertifika almak zorundasınız. Bu nedenle Amerikaya gittiğinizde American Red Cross sertifikası için teste tabi tutulacaksınız. Bu test içinde sizden , 275 metre yüzmenizi , ellerinizi kullanmadan 2 dk su üstünde durmanızı ve yaklaşık 5 kg ağırlığındaki cismi su üstüne çıkartmanızı isteyeceklerdir. Bu testlerden sonra ,size  su içerisinden insan kurtarmayı ve ilk yardımı gösterceklerdir. Bu gösterimin ardından ,uygulamalı olarak sizin de onlara göstermenizi isteyeceklerdir. Lifeguard olabilmek istiyorsanız Amerika’ya gitmeden evvel antreman yapmanız yararınıza olacaktır. Lifeguard işleri en rahat ve eğlenceli işlerdendir. Ancak çalışırken ,  tüm dikkatinizi havuza vermelisiniz. Oradaki insanların canları size emanet edilmiştir. Bu yüzden sertifika almanız zorunlu tutulmaktadır. Sertifika ücreti 150$’dır. Gittiğinizde sizden nakit olarak alınacaktır.

Saatlik ücret: 8.5 $ + 100$ sezon sonu bonusu. Sezon sonuna kadar çalışan öğrencilere , sezon sonunda 100 $ bonus verilecektir.

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 48 – 54 saat (Okulların Kapalı Olduğu Dönemde)

Overtime Ücreti: 12.75 $ + 100$ sezon sonu bonusu

Overtime Olanağı: Overtime imkanı bulunmaktadır.

İş başlangıç Tarihi: May 15/2015 – Jun 19/2015

İş Bitiş Tarihi: Sep 07/2015

Konaklama: Sponsor ayarlar. Müstakil Ev ya da Apartman dairesi ayarlanacaktır. Mobilyalı olarak ayarlanacaktır.

Konaklama Ücreti: Haftalık 105 $’dır.

İşe Alımlar: İşe alımlar WestLine’ın düzenlediği online iş mülakatlarında, işveren temsilcisi ile yapılacak skype mülakatıyla gerçekleşir.

job_descriptions  picture-112  1273546326_25271287_1-Private-Swimming-Instructors-and-Pool-Party-Lifeguards-San-Fernando-Valley-12735463261  chairlifeguard
Konaklama Detayları – Community Pools – Washington Dc Area 
İşveren Konaklamayı ayarlamaktadır. Bu şirket içinde 40’dan fazla konaklama lokasyonu mevcuttur. Konaklamaların bazıları apartman dairesinde bazıları ise müstakil evlerde olmaktadır. Hangi lokasyonda konaklayacağınız genelde Amerika’ya gittiğiniz zaman belli olmaktadır. Zaten tüm konaklamalar birbirine yakın yerlerdedir.  En uzak noktalardaki evlerina arasındaki mesafe 1 saat civarıdır. Evlerin içinde 2 ya da 3 yatak odası bulunmaktadır. Odaların büyüklüğüne göre 1-2 ya da 3 kişi konaklamaktadır. Evler mobilyalı olarak verilecektir. Birçok wat işinde konaklama Sadece mutfak ekipmanı ve yatak ile sağlanmaktadır. Bu işte ise tüm ev mobilyalı olarak döşenmiştir. 150$ Depozito ücreti bulunmaktadır. Bu ücreti Amerika’ya ilk gittiğiniz zaman vermelisiniz. Eğer sene sonunda evler temiz tutulur , zarar verilmezse verilen depozitonun tamamı geri alınabilmektedir.

0-DC1  133_1PCG393_PC_23  images  maryland-133690
Pozisyon Hakkında Notlar – Community Pools – Washington Dc Area
Bu bölge biraz büyüktür. Küçük kasabalarla karşılaştıramayacağınız büyüklükte bir bögede çalışacaksınız.Haritadan baktığınızda Washington’ı merkeze  alarak bir küçük çember oluşturun. Siz o çember içerisindeki havuzlarda çalışacaksınız. Bu 2 eyalet ve bir bağımsız bölgeyi içinde barındırır. İşyerinize de , mesafeye göre yürüyerek  ya da bisiklet ,metro ve otobüs kullanarak gidebilirsiniz. Bu tip yerlerde ilk gittiğinizde alacağınız bir bisiklet hayat kurtarabilmektedir. Konaklama yerinizden otobüs ya da metro ile Washington’a gidebilmektesiniz. Bölge yaz aylarında güneşli ve sıcak olmaktadır. Bazı dönemler yağmur geçişleri de görülmektedir. Çalışırken güneş altında olabilirsiniz. İşiniz yüksek konsantrasyon isteyen bir iştir. Buna da dikkat etmelisiniz. Havuzun kurallarını harfiyen uygulamalısınız. Önemsemeyeceğiniz bir kural nedeniyle boğulma ya da yaralanma vakası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kuralları harfiyen uyguladığınızda , sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Bölgede 3 adet uluslarası havaalanı mevcuttur. En çok kullanınanı ve büyüğü Dulles Airport’tur. Sizler de muhtemelen bu havaalanına ineceksiniz. İşvereniniz sizi havaalanında karşılayacaktır. Havaalanından alarak konaklayacağınız eve götürecektir.

Community Pools Work and Travel işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple Washington Dc Area  bölgelerindeki Lifeguard pozisyonları için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul