Welcome to Washington, DC

Washington Dc , Maryland ve Virginia eyaletlerinin ortasında kalmış bağımsız bir bölgedir. Washington  Dc bulunduğu bağımsız bölge District of Columbia olarak adlandırılır. Washington Dc ertrafında bir çember çizerseniz , nerelerde çalışacağınızı görebilirsiniz.Çünkü lifeguard şirketlerinin ellerinde yüzlerce havuz bulunmaktadır. Bu havuzlar da bu çember içinde yer almaktadır. Hangisinde çalışacağınız ise oraya gittiğinizde belli olmaktadır. İşlerin ve konaklamaların mesafeleri yakındır. Dolayısıyla bölge aynı olduğu için çalışacağınız havuzlar arasında fark yoktur.

Bölge oldukça yeşildir. Doğa ile içiçe yaşamınızı sürdürürken , metropol hayatına da çok yakınsınızdır.Yakınınızda Baltimore , Philadelphia , New Jersey , New York City , Ocean City gibi turisti ve büyük şehirler yer almaktadır. Çalışma dönemi içerisindeki boş günlerinizde bu saydığımız şehirlerin hepsini kolayca gezebilirsiniz. Yaz dönemi boyunca bölgede bir çok aktivite yapılmaktadır. Alışveriş konusunda da oldukça şanslı sayılırsınız.

Pozisyon Ayrıntıları – Premier Pool Management – Washington Dc Area 

Pozisyon:   Lifeguard. Bu işte çalışabilmeniz  için sertifika almak zorundasınız. Bu nedenle Amerikaya gittiğinizde lifeguard sertifikası için kursa ve sonunda teste tabi tutulacaksınız. Bu test içinde sizden , 300 metre yüzmenizi , ellerinizi kullanmadan 2 dk su üstünde durmanızı ve yaklaşık 5 kg ağırlığındaki cismi su üstüne çıkartmanızı isteyeceklerdir. Bu testlerle beraber yazılı ve sözlü olarak testlerden geçeceksiniz. Bunun için de iyi düzeyde ingilizceye sahip olmanız gerekmektedir. Bu işi istiyorsanız  Amerika’ya gitmeden evvel antreman yapmanız yararınıza olacaktır.Üniversitelerin havuzlarında antreman yapmak çok da zamanınızı almayacaktır.

Saatlik ücret: 8.4 $ + 150$ sezon sonu bonusu. Sezon sonuna kadar çalışan öğrencilere , sezon sonunda 150 $ bonus verilecektir.

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 40

Overtime Ücreti: 12.60 $

Overtime Olanağı: Overtime imkanı bulunmaktadır.

İş başlangıç Tarihi: May 01/2015 – May 23/2015

İş Bitiş Tarihi: Sep 07/2015

Konaklama: Sponsor ayarlar.  Apartman dairesi ayarlanacaktır. Mobilyalı olarak ayarlanacaktır.

Konaklama Ücreti: Haftalık 119 $’dır.

İşe Alımlar: İşe alımlar WestLine’ın düzenlediği online iş mülakatlarında, işveren temsilcisi ile yapılacak skype mülakatıyla gerçekleşir.

1273546326_25271287_1-Private-Swimming-Instructors-and-Pool-Party-Lifeguards-San-Fernando-Valley-12735463261  chairlifeguard  websize-IMG_9250  logo

Konaklama Detayları – Premier Pool Management – Washington Dc Area
İşveren Konaklamayı ayarlamaktadır. Bu şirket içinde bir çok konaklama lokasyonu mevcuttur.Konaklama lokasyonunuz çalışacağınız havuzlara göre belirlenecektir. Konaklamalar apartman dairesinde olmaktadır. Apartments adı verilen sitelerde olmaktadır. Hangi lokasyonda konaklayacağınız genelde Amerika’ya gittiğiniz zaman belli olmaktadır.  Evlerin içinde 2 ya da 3 yatak odası bulunmaktadır. Odaların büyüklüğüne göre 1-2 ya da 3 kişi konaklamaktadır. Evler mobilyalı olarak verilecektir. Evlerin içinde 1-2 banyo bulunmaktadır. Banyo sayısı evin büyüklüğüne göre değişmektedir.  Birçok wat işinde konaklama Sadece mutfak ekipmanı ve yatak ile sağlanmaktadır. Bu işte ise tüm ev mobilyalı olarak döşenmiştir. 200$ Depozito ücreti bulunmaktadır. Bu ücret Amerika’daki maaşlarınızdan keseceklerdir. Eğer sene sonunda evler temiz tutulur , zarar verilmezse verilen depozitonun tamamı geri alınabilmektedir.

0-DC1  133_1PCG393_PC_23  images  maryland-133690
Pozisyon Hakkında Notlar – Premier Pool Management – Washington Dc Area

İşiniz oldukça rahat ve eğlenceli bir iştir . Ancak bir o kadar da sorumluluk isteyen bir iştir. Yaz boyunca oldukça eğlenceli vakitler geçireceksiniz. İşvereniniz yaz boyunca öğrenciler için etkinlikler düzenlemektedir.İşyerinize olan mesafeye göre yürüyerek, bisikletle ,metro ile  ya da  otobüs ile gidebilirsiniz. Bu tip yerlerde ilk gittiğinizde alacağınız bir bisiklet hayat kurtarabilmektedir. Amerika genelinde toplu taşıma çok kötüdür ancak sizin çalışacağınız bölgede toplu taşıma Amerika’nın diğer yerlerine göre daha iyidir. Washington Dc’e toplu taşıma ile kolayca gidebilirsiniz. Kullanacağınız sıklığa göre haftalık otobüs ya da metro kartı alabilirsiniz. Haftalık otobüs kartı 16 $ , haftalık metro kartı ise 59$’dır. Yaz ayları boyunca yağmurlu havalara denk gelebilirsiniz. Bu sıradışı birşey değildir bu bölge için. Yaz genelinde ise hava açık ve sıcak olacaktır. Çalışırken güneş altında olabilirsiniz. İşiniz yüksek konsantrasyon isteyen bir iştir. İşvereninizin size söyleyeceği kurallara uymalısınız. Havuzlarda da kuralları katı şekilde uygulamalısınız. Bölgede 3 adet uluslarası havaalanı mevcuttur. En çok kullanınanı ve büyüğü Dulles Airport’tur. Genelde en uygun bilet fiyatını da bu havaalanına bulursunuz.  İşvereniniz sizi havaalanında karşılayacaktır. Havaalanından alarak konaklayacağınız eve götürecektir.

Premier Pool Management Work and Travel işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple Washington Dc Area  bölgelerindeki Lifeguard pozisyonları için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul