Wisconsin-Dells-sign

Wisconsin Dells , Amerika’nın en büyük su parklarının birarada toplandığı küçük bir kasabadır. Kış aylarında oldukça sakin olan bu bölge, yazın inanılmaz bir turist akınına uğramaktadır. Amerika’nın heryerinden Su parkları ve muhteşem doğası için ,yüzbinlerce kişi Wisconsin Dells’e gitmektedir. Bu denli turistik olan heryer gibi burası da çok sayıda work and travel öğrencisini barındırır. Türkiye’den de  bu bölgeye yıllardır öğrenci gönderilmektedir. Bu bölgedeki su parkı kompleksleri  yalnızca su parkından ibaret değildir. Açık kapalı su parkları , küçük hayvanat bahçeleri ve Büyük otelleriyle birlikte , kocaman kompleksler sunar. Şehir merkezinde ise çok sayıda restaurant , market , hediyelik eşya dükkanı gibi work and travel öğrencilerinin de çalıştığı işletmeler mevcuttur. İkinci iş imkanı erken dönemlerde daha çok olmakla beraber , her dönem bulunmaktadır.  Yakınlarında Madison ve Chicago gibi iki büyük şehir yer almaktadır. Alışveriş ve diğer aktiviteleriniz için bu şehirleri kullanabilirsiniz. Wisconsin Dells içinde sizi bu şehirlere topluca götürecek taksiler ya da arabasını bu işlerde kullanan kişiler olacaktır. Boş günlerinizi bu şehirlerde geçirebilirsiniz. Ayrıca Chicago gibi  Amerika’nın en büyük şehirlerinden birinde , tüm yaz boyunca birçok etkinlik ve konser düzenlenecektir. Bu etinlikleri takip etmenizi öneririz.

Pozisyon Ayrıntıları – All Star Value Inn- Wisconsin Dells , Wisconsin

Pozisyon:  Housekeeping  pozisyonunda çalışacaksınız. Housekeeper’lar  bu otelde grup halinde çalışmaktadır.Grup halinde çalışırken birbirinize yardım edebilir , hatalarınızı düzeltebilirsiniz. Ayrıca tek başına çalışma sorununu da yaşamayacaksınız. Otel içersinde Amerikan vatandaşı Housekeeper’lar da olacak. Dolayısıyla onlarla da beraber çalışıp , ingilizce pratik yapma imkanı bulabilirsiniz. Tüm Housekeeper’lar, uzun saat ayakta ve yoğun şekilde çalışacaklar. Odanın tüm temizliği , eksiklerin giderilmesi ve sorunların üst yönetimle paylaşılması görevleriniz arasındadır.Bazı müşteriler gürültücü olsalar da, housekeeper’lar sessiz bir ortamda çalışmaktadır. Misafirlerin soru ve sorunlarını çözmeniz beklenmektedir.

Saatlik ücret: 9 $

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 30 – 40 saat

Overtime Ücreti: Overtime yoktur.

Overtime Olanağı: Overtime yoktur. Ancak öğrenci isterse kendi işini aksatmadan ikinci iş olarak başka bir işte daha çalışabilir

İş başlangıç Tarihleri: Jun 01/2015 – Jun 15/2015

İş Bitiş Tarihleri: Sep 10/2015 – Sep 20/2015

Konaklama: Yok . Ancak işveren konaklama için Black Hawk Motel i öneriyor.

Konaklama Ücreti: Bölgedeki haftalık konaklamalar 80 $ – 90 $ civarındadır.

İşe Alımlar: İşe alımlar WestLine’ın düzenlediği online iş mülakatlarında, işveren temsilcisi ile yapılacak skype mülakatıyla gerçekleşir.
Konaklama Detayları – All Star Value Inn- Wisconsin Dells , Wisconsin

İşveren konaklama ayarlamamakta , ancak sizlere kalabileceğiniz uygun otel ismi veriyor. Black Hawk Motel’in wat öğrencileri için uygun olacağını söylemektedir. Wisconsin Dells’e ulaştığınızda kendi araştırmalarınızla da yeni konaklama yerlerini kolayca bulabilirsiniz. Oldukça hareketli ve turistik bir bölge olduğu için , konaklama sayısı da oldukça yüksektir.

all-star-value-inn  SONY DSC  downtown-graphic1  wisconsin-203354_640
Pozisyon Hakkında Notlar – Adirondack Pub Brewery, Lake George, NY

Wisconsin Dells’deki mesafeler oldukça azdır. Ayrıca toplu taşıma da mevcuttur. İşyerinizle , işverenin önerdiği Motel arasındaki mesafe yakındır. Öğrenciler rahatlıkla yürüyerek işe gidebilir. Housekeeping pozisyonlarında az da olsa bahşiş imkanı da bulunmaktadır.  Bölge haziran ortasına kadar ve Ağustos ortasından sonra serin olur. Bu yüzden uzun kollu bir iki parça kıyafet getirmeniz de yarar vardır. Boş günlerinizde etraftaki parklara gidebilir ya da yakındaki büyük şehirleri gezebilirsiniz.
Ulaşım – Chicago O’Hare Airport’dan Wisconsin Dells’e Ulaşım

Wisconsin Dells’e gitmek için ineceğiniz en uygun havaalanı Chicago’dadır. Chicago’da indikten sonra iki alternatifiniz bulunmaktadır. İlki Shuttle hizmeti verenlerle irtibata geçip direk Wisconsin Dells’e gitmek , diğeri ise Önce Tren ya da Otobüsle Madison’a oradan Wisconsin Dells’e gitmek. Bu iki yolu da work and travel öğrencileri kullanmaktadır.

All Star Value Inn Work and Travel işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple Wisconsin bölgesindeki Otel pozisyonları için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul