Welcome-to-Fabulous-Las-Vegas-SignAmerika’nın batı kısmındaki en atraksiyonlu şehridir belki de Las Vegas. Bir çok filme konu olmuş, Work and Travel öğrencilerinin programın “Work” kısmından sonraki “Travel” kısmında gezilecekler listesinin en başına koyduğu Las Vegas, Nevada eyaletinin en popüler şehridir. Kumarhaneler şehri olarak adı geçen Las Vegas‘ta Paris’te orijinali bulunan Eiffel kulesinin fake şeklinde tabir edebileceğimiz haliyle çevresinde fotoğraf çekip müşterilerle bol bol konuşma imkanı sağlar ve İngilizce konuşma becerinizi pratikleştirebilirsiniz. Work and Travel programına katılmak isteyen bazı öğrencilerin ilk tercihleri Amerika’nın batısı şeklindedir. Bunun nedenini sorduğumuzda Türklerin batı kısmında daha az olacağı inancıdır. Bu bir anlamda doğrudur. Yoğunluk anlamında bir bilgilendirme yapacak olursak Türkiye kökenli vatandaşlar Amerika’nın batı kısmında daha az nüfusa sahiptir.

Pozisyon Ayrıntıları – Kodak Las Vegas, NV

Pozisyon: Fotoğraf çekimi. Çalışma noktasındaki müşterilerin fotoğraflarının çekilmesi ve makineden çıkarılabilen fotoğrafı müşteriye vermektedir. Bu pozisyon için müşteriyle iletişim kurma üst noktadadır. Güler yüzlü olmanız ve günlük kişisel temizliğiniz ile bakımınızı yapmanız beklenir.

Saatlik ücret: 9,00 $

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 30-40 saat

Overtime Ücreti: 13,50 $

Overtime Olanağı: Ağustos ayında olasılığı yüksektir; diğer zamanlar için performans önceliktir.

Konaklama: Var. Sponsor Ayarlar. Hotel tarzı konaklama ve her odada üç kişi şeklinde konaklama şekli mümkündür.

Konaklama Ücreti: Haftalık konaklama bedeli 80$. Depozito bedeli 100$ ve ABD’ye varmadan evvel ödenmesi gerekir. Vize reddi durumunda %100 iadesi mümkündür. Depozito, konaklama yerine herhangi bir zarar verilmemesi durumunda iade edilir.

Eiffel_Tower_Experience-Las_Vegas-Nevada-3572c059fe344799996b66c2a65baef9_c hotel1 parishotellasvegas pool

 

Konaklama Detayları – Kodak, Las Vegas, NV

Kodak fotoğrafçılık işinde çalışacak öğrencilerin lokasyon tercihleri Las Vegas ise, bu öğrencilerin konaklama şekilleri öğrenciler gitmeden evvel anlaşma sağlanan otellerde olur. Şimdiye dek anlaşma sağlanan konaklama yeri 4505 Paradise Road Las Vegas, NV 89169 adresindeki Holiday Royale Apartment and Suites idi. Bu sezon çalışacak öğrencilerin muhtemel housing adresleri yine aynı olacaktır. Aynı olmasa bile bu konaklama şekline denk bir konaklama olacaktır. Henüz konaklama adresinin net olmamasının sebebi ise anlaşmaların sezona 2-3 ay kala yapılması ve alternatiflerin çok olması nedeniyle şartların en iyi şekle getirilmek istenmesidir. Las Vegas’da konaklama ücretleri otellerin ve konaklama türlerinin çok fazla olması nedeniyle diğer eyaletlere nazaran ucuzdur. Bu kadar ekonomik olmasının en büyük sebebi her sezon milyonlarca turiste ev sahipliği yapması ve bir çok otel ve apartman dairesinin bulunmasıdır. Konaklama ücreti Las Vegas öğrencileri için haftalık 80$’dır. Öğrenciler gitmeden evvel yerlerinin garantiye alınması adına 100$ depoziyo ücretlerini ödeleri gerekir. Konaklama tercihi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz https://www.holidayroyale.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

lasvegas-konaklama-hotel lasvegas-konaklama-hotel2 lasvegas-konaklama-hotel3 hotel1

Pozisyon Hakkında Notlar – Kodak, Las Vegas, NV

Öğrencilerin konaklama tipi otel tarzı konaklama olacağı için şu anki detaylara göre yanlarına çarşaf, yastık vb. şeyler getirmelerine gerek yoktur. Gerekli bilgilendirmeler sezon yaklaştığı sırada oryantasyon servisimizde zaten öğrencilere iletilecektir. Çalışma noktanız her zaman aynı yer olmayabilir ve takım arkadaşlarınızla farklı lokasyonlar noktasında çalışmanız gerekebilir. Las Vegas’ta çalışma alanınızda konaklama noktanız arasında araç gerekirse iki farklı şekilde ulaşım ve fiyatlandırma mümkündür. Bu lokasyon için shuttle servisi yoktur ancak daha ekonomik şekilde Monrails veya Bus Pass ile sırasıyla aylık 75$ ile 65$ şeklinde ulaşım masrafınız olabilir. Bu bilgilendirmeler de yine ABD’ye varış öncesinde netleşip öğrencilere iletilmektedir.

Kodak, Paris – Las Vegas, NV lokasyonuna ait harita

Kodak Fotoğrafçılık işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de sadece WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple fotoğrafçılık pozisyonu için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul