niagara-falls-work-and-travel-signGeçmiş senelerde Work and Travel programına katılmış öğrencilerden “Travel” kısmını doğu tarafında gerçekleştirmiş olanlar bilirler; gidilecek yerlerin başında Amerika’nın dünyaca ünlü şelalesinin bulunduğu Niagara Şelalesi (Niagara Falls). Amerika’nın Kanada ile sınırını çizmiş olan New York eyaletindeki bu şelale her yıl milyonlarca turisti kendisine çeker. Buraya gelen turistlerin ihtiyacı olan şey ise ömür boyu saklayacakları o anı karesine alan fotoğraflar olur. Work and Travel programını Kodak’ın fotoğrafçısı olarak değerlendirmek isteyen öğrenciler bu ihtiyaca karşılık vermek için Niagara Falls’un turistik noktalarında çalışırlar. Kanada sınırında yer alan Niagara Falls, New York’un en kuzey noktasında yer alır.

Kodak-Package-Large niagara-falls-work-and-travel niagara-falls-work-and-travel-2 niagara-falls-work-and-travel-kodak

Pozisyon Ayrıntıları – Kodak Niagara Falls, NY

Pozisyon: Fotoğraf çekimi. Çalışma noktasındaki müşterilerin fotoğraflarının çekilmesi ve makineden çıkarılabilen fotoğrafı müşteriye vermektedir. Bu pozisyon için müşteriyle iletişim kurma üst noktadadır. Güler yüzlü olmanız ve günlük kişisel temizliğiniz ile bakımınızı yapmanız beklenir.

Saatlik ücret: 8,50 $

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 30-40 saat

Overtime Ücreti: 12,75 $

Overtime Olanağı: Ağustos ayında olasılığı yüksektir; diğer zamanlar için performans önceliktir.

Konaklama: Var. Sponsor ayarlar. Apartman tarzı konaklama ve her apartta dört ya da altı kişi şeklinde konaklama durumu mümkündür.

Konaklama Ücreti: Haftalık konaklama bedeli 80$. Depozito bedeli 100$ ve ABD’ye varmadan evvel ödenmesi gerekir. Vize reddi durumunda %100 iadesi mümkündür. Depozito, konaklama yerine herhangi bir zarar verilmemesi durumunda iade edilir.

Konaklama Detayları – Kodak, Niagara Falls, NY

Niagara Falls, New York eyaletinin en çok turist çeken merkezlerinden biridir. Tıpkı Las Vegas’taki konaklama tercihlerinde olduğu gibi bu bölgede de alternatiflerin çok olması nedeniyle konaklamalar ekonomik anlamda uygundur. Daha önceki senelerde Kodak fotoğrafçılık işlerinde çalışmış olan ve lokasyon olarak Niagara Falls’u tercih eden katılımcılar apart tarzı konaklama olanaklarından yararlanmışlardır. Konaklamalar her apartman dairesinde 4 ya da 6 kişiliktir ve haftalık ücretlendirme 80$ şeklindedir. Bu lokasyonu seçmiş olan öğrenciler ABD’ye varmadan evvel 150$’lık depozitoyu ödemek durumundadır. Depozito miktarı konakladığınız yere zarar vermediğiniz sürece %100 iade edilmektedir. Geçmiş dönem konaklama adresi 545 Main St. Niagara Falls 14301 idi. Bu konaklama adresinden iş yerine olan uzaklık 2 mil mesafesindedir ve ulaşım aracı olarak bisiklet kullanabilirsiniz.

Pozisyon Hakkında Notlar – Kodak, Niagara Falls, NY

Bu lokasyonu tercih edecek katılımcıların dikkat etmesi gereken nokta sınırın diğer yakasındaki Kanada’ya vizesiz geçemeyeceklerini bilmeleri gerektiğidir. Niagara Falls’u besleyen ve suyun döküldükten sonra devam ettiği nehir yatağı Amerika ile Kanada arasındaki sınırı belirlemektedir. ABD’vatandaşları nehrin her iki yakasını bağlayan köprü üzerinden yürüyerek diğer ülkeye geçiş yapabilmektedir; yani Niagara Falls’da Kanada’ya geçiş yürüme mesafesindedir. Bir çok Work and Travel katılımcısı köprü üzerinden Kanada’ya geçiş yapma hatasına düşmüştür. ABD sınırındaki Kanada’ya geçen kapıyı geçen herkes ABD sınırından geçmiş sayılır ve Kanada vizesi yoksa tekrar ABD’ye giriş yapmak üzere sınırdaki pasaport kontrolüne yönlendirilir. Bu gibi durumlarda yanınızda pasaportunuz olsa ve içerisinde halen geçerli olan bir ABD J-1 vizeniz olsa dahi sizden DS-2019 formunuzu göstermeniz istenebilir. Bu formun o anda yanınızda olmaması çok da fazla problem yaratmasa da işlemlerinizi uzatabilir.

Kodak, Niagara Falls, NY lokasyonuna ait harita

Kodak Fotoğrafçılık işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de sadece WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple fotoğrafçılık pozisyonu için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul