Six Flags Great Escape Lodge, Work and Travel’a Türkiye’den katılacakları sadece WestLine’dan alıyor. 200 odalı dev konaklama tesisi içindeki kapalı eğlence parkında çalışarak yaz sezonunuzu yeşilliğin bol olduğu Lake George, New York’a 8 mil mesafedeki Queensbury’de geçirebilirsiniz. Lake George ve Queensbury Work and Travel öğrencilerinin yoğun olarak programlarını geçirdiği Amerika’daki yoğun lokasyonlardan biridir. İş yerine alımla ilgili gerekli yeterlilikler ve detayları aşağıda bulabilirsiniz. Bu sayfadaki işyerine veya başka bir iş için programa başvurmak adına sayfanın en altındaki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Queensbury, NY Neyin Nesidir, Haritada Yeri Nerededir?

Queensbury, New York eyaleti içerisinde bulunan ve New York City’nin merkezine araba ile yaklaşık 4 saat uzaklıktaki bir lokasyondadır. New York eyaletinin kuzeyinde bulunan bu lokasyon kış aylarında bomboşken yaz aylarında ise tam tersi bir çok Amerikalı turisti çeken canlı ve WAT katılımcıları için tercih edilen ilk bölgelerden birisidir. Hemen yanı başında bulunan Lake George ile birlikte yeşili ve gölüyle ünlü bu bölgeye yaz aylarında daha çok huzuru arayan turistler akın eder. Yerleşim biçimi, lokasyonu ve doğa güzellikleri bu bölgeye olan esas tercih sebeplerinden bir kaçıdır. Queensbury ile Lake George arasındaki ulaşım geleneksel Trolley denilen araçla yapılmaktadır. Trolley ücreti ise 1$’dır.

Six Flags Great Escape Lodge İş Detayları

200 odalı büyük bir tesis olan Six Flags Great Escape Lodge için çalışma detayları aşağıdaki gibidir. Öğrenciler sezon boyunca Indoor Su Parkında çalışma imkanı bulacaktır.

Şirket: 200 odalı kapalı su parkına sahip tesis: Six Flags Great Escape Lodge

Nüfus: Bölge nüfusu yoğun sezonlar haricinde 28.000’dir

Lokasyon: Adirondacks’ta yer alır. Lake George’a uzaklık 8 mil kadardır. Ulaşım trolley ile yapılmaktadır. Ulaşım ücreti ise kişi başı 1$’dır.

Hava Durumu: Gündüzleri sıcak akşamları ise serindir.

İş Türü: Lifeguard’lık. Park içerisindeki görev sadece havuzu kontrol etmek değil aynı zamanda eğlence amaçlı araç gereçlerde müşterilerin sırasını muhafaza etmek ve güvenli şekilde eğlence araçlarından yararlanmasını sağlamaktır.

Saatlik Ücret: 9.00$

Ortalama Çalışma Süresi: 32 Saat (Tüm WAT pozisyonları için benzer saatler gösterilir. Sezonun yoğunluğuna ve iş performansına göre haftalık saatlerde artış görülebilir. Haftalık 40 saat sonrası fazla mesai denilen Overtime’a girer. Bu durumda saatlik ücretiniz 14.5$ olur.)

İşe Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: 13 Haziran – 5 Eylül (DS Başlangıç ve Bitiş tarihlerine göre değişkenlik gösterebilir.)

İstenen İngilizce Seviyesi: Çalışma süresi boyunca müşterilerle iletişime geçebilecek şekilde bir seviye istenmektedir. Ön mülakat yine WestLine ofisinde veya telefon/Skype üzerinden yapılmaktadır.

İstenen Fiziksel Özellikler: Görünür şekilde dövme, piercing istenmemektedir. Erkekler için uzun saç olmaması gerekir,  sakal tıraşına özen gösterilmesi gerekir.

Üniforma: İş yeri tarafından Six Flags formaları verilir. Bu formalar için ücret istenmemektedir.

Ayakkabı: Öğrencilerin siyah ve uzun yürüyüşler için uygun ayakkabı getirmeleri istenir.

SSN Şartı: Öğrenciler ABD’ye vardıktan sonra “Varış Check-in”lerini yapmalarıyla işe başlayabilirler. SSN kartı gelene kadar iş yerinde çalışmaya müsade verilmektedir. Bu konu hakkındaki detaylar WestLine danışmanı tarafından öğrenciye bildirilir.

Konaklama ve Ulaşım Hakkında Bilgiler

Queensbury’de çalışacak öğrenciler için konaklama şekli hotel odası ya da kır evi içerisinde olacaktır. Konaklama yeri Lake George içindedir. Konaklanacak odalar diğer katılımcılarla paylaşımlı olacaktır. Yatak, TV, mikrodalga fırın, buzdolabı konaklama içerisinde yer almaktadır. Konaklama ücreti haftalık 95$’dır. Depozito miktarı ise 150$’dır. Öğrencilerin bilmesi gereken şey ise varışları itibarı ile ilk iki haftalık kira ve depozitoyu vermeleri gerektiği yönündedir. 

Konaklayacağınız yer ile iş yeri arasındaki ulaşım Trolley denilen vasıta ile yapılmaktadır. İş geliş ve çıkış saatleriniz için bu vasıtayı kullanabilirsiniz. En son giden katılımcıların bu vasıta için ödedikleri ücret 1$ idi.

Şimdi Ara
Haritada Bul