lake-george-work-and-travelLake George, New York eyaleti sınırları içerisinde yer alan her yıl binlerce Work and Travel öğrencisinin bir işe yerleştiği popüler destinasyonlardan birisidir. Kış sezonunda oldukça sessiz bir yer olan Lake George yaz aylarında ise oldukça kalabalıktır. Yeşillikler içerisinde olan ve daha çok orta yaş üstü Amerikalı turistlerin tatillerini geçirdiği Lake George restaurant, hotel ve market gibi bir çok çalışılabilecek pozisyonlara ev sahipliği yapar. Ayrıca Six Flags’in eğlence parklarından birisi de Lake George’dadır. Kodak fotoğrafçılık pozisyonunda çalışacak öğrencilerin lokasyon tercihleri eğer Lake George ise bu öğrenciler Six Flags eğlence parkı içerisinde çalışacaklardır.

Pozisyon Ayrıntıları – Kodak Lake George, NY

Pozisyon: Fotoğraf çekimi. Çalışma noktasındaki müşterilerin fotoğraflarının çekilmesi ve makineden çıkarılabilen fotoğrafı müşteriye vermektedir. Bu pozisyon için müşteriyle iletişim kurma üst noktadadır. Güler yüzlü olmanız ve günlük kişisel temizliğiniz ile bakımınızı yapmanız beklenir.

Saatlik ücret: 8,50 $

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 30-40 saat

Overtime Ücreti: 12,75 $

Overtime Olanağı: Ağustos ayında olasılığı yüksektir; diğer zamanlar için performans önceliktir.

Konaklama: Var. Sponsor ayarlar. Hotel tarzı konaklama ve her apartta dört ya da beş kişi şeklinde konaklama durumu mümkündür.

Konaklama Ücreti: Haftalık konaklama bedeli 100$’dır. Depozito bedeli 500$ ve ABD’ye varmadan evvel ödenmesi gerekir. Vize reddi durumunda %100 iadesi mümkündür. Depozito, konaklama yerine herhangi bir zarar verilmemesi durumunda iade edilir veya ilk 5 haftalık konaklama bedelinizin peşinen ödenmiş şeklidir. Bu konaklama şeklini tercih etmeyip daha uygun bir konaklama seçeneği bulmanız durumunda başka bir yere de taşınabilir veya direkt yerleşebilirsiniz.

sixflags-kodak-lake-georgelg-south-basin Lake-George AntiqueBoatShow-lake-george

Konaklama Detayları – Kodak, Lake George, NY

Lake George, Work and Travel öğrencilerinin en çok bulunduğu lokasyonlardan biridir. Yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Turistik bir bölge olması nedeniyle konaklama alternatifleri boldur; ancak bu durum programa geç katılan öğrenciler için geçerli olmayabilir. Özellikle doğu avrupa ve Rusya’dan gelen öğrenciler Mayıs ve Haziran aylarının başlarında programa başladıkları için bir çok konaklama alternatifini doldururlar. Sponsorumuzla beraber ayarlamış olduğumuz bu konaklama seçeneği ise otel odası şeklindedir. Odalar dört ya da beş kişilik odalardır. Odanın haftalık ücreti 500$’dır; eğer odayı beş kişi bölüşürseniz haftalık ödemeniz gereken bedel 100$ olur, eğer odayı dört kişi olarak paylaşırsanız haftalık ödemeniz gereken bedel dörde bölünür ve kişi başı 125$ olur. Lake George, yaz sezonunda çok kalabalık olduğu için ayarlanan konaklama seçeneğinin garantiye alınması için öğrenciler ABD’ye varmadan evvel depozito miktarı olan 500$ öğrenci tarafından ödenmesi gerekir. Bu depozito miktarı konaklamanızın ilk haftalardaki karşılığına sayılmakta veya dönerken eğer konakladığınız yere zarar vermediyseniz %100 iade edilmektedir.

Pozisyon Hakkında Notlar – Kodak, Lake George, NY

Lake George’daki konaklayacağınız yer ile çalışacağınız yer arasındaki mesafeyi bisiklet ile katedebilirsiniz. Ancak Six Flags Great Escape içerisinde çalışacağınız bu noktaya 1$ karşılığı shuttle hizmeti ile de gidebilirsiniz. Shuttle servisinin tek yön ücreti 1$’dır. Eğer daha ekonomik bir konaklama alternatifi bulursanız depozito ödemeniz gerekmez ancak ABD’ye varmadan önce ya da vardıktan sonraki ilk gün konaklayacağınız adresi bizlere ve sponsor firmamıza rapor etmeniz gerekir. Lake George, konaklama alternatiflerinin bol bulunduğu bir lokasyondur ancak erken gitmeniz koşulu ile bu mümkündür. Ayrıca bu bölge ikinci bir iş bulmanız açısından da avantajlı bir bölgedir.

Kodak, Niagara Falls, NY lokasyonuna ait harita

Kodak Fotoğrafçılık işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de sadece WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple fotoğrafçılık pozisyonu için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul