kodak-logo


Work and Travel İş Fuarları nedir?

Work and Travel programi ile öğrenci kabul eden işletmeler , Türkiye’de öğrencilerle yüzyüze görüşerek işe alımları gerçekleştirir. Bu tarz organizasyonlara bazen işletmeleri temsilen Sponsor yetkilileri katılırken, bazen işletmeler bizzat kendi insan kaynakları yöneticilerini gönderir ve  öğrenci alımını gerçekleştirir.  Öğrencilerle işletme yetkilisinin birebir görüşme ile işe alındığı organizasyonlara  İş Fuarı / Job Fair denir. Bu Work and Travel İş Fuarları genelde bir otelin konferans salonunda , Türkiye’deki acentalar tarafından gerçekleştirilir. Westline da her sene iş fuarları gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi için tıklayın.

İş fuarlarında her zaman sponsor yetkilileri bulunmamaktadır. Bazı şirketler, iş fuarı adı altında , kendi 3. şahıslar aracılığıyla buldukları sıradan işleri fuar işiymiş gibi göstermektedirler. Bu tarz durumlara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir. İş fuarına gelen işlerin daha önce de work and travel öğrencisi alan işler olmasına dikkat edin. Bir fuar içinde bazı yeni işler olabilmektedir. Ancak gelen tüm işler ilk defa duyulan işlerse dikkatli şekilde davranmanızda yarar olabilmektedir. İş fuarlarında genelde 4 -6 işveren bulunmaktadır. Ancak bazı zamanlarda bu sayının arttığını görmekteyiz. İş fuarlarına gelen işletmeler toplu şekilde öğrenci almaktadır. Dolayısıyla birkaç öğrenci alacak işletmeler genelde fuarlara katlmazlar. 

 

 Work and Travel İş Fuarları neden avantajlıdır?

1)  Work and Travel İş Fuarlarında İşverenlerle birebir iletişim kurarsınız.

2) Yüzyüze ingilizce konuşmak , öğrenciler için daha kolay olabilmektedir.

3) İş ile alakalı tüm detaylı bilgileri , ilk ağızdan öğrenirsiniz.

4) Sponsor oryantasyonunu direk sponsor yetkilisinin ağzından dinleyebilir , kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

5) Work and Travel İş Fuarlarına daha çok sayıda öğrenci alan işverenler gelmektedir. Bu da grup olarak aynı işe girme şansınızı arttırmaktadır.

6) İş kabulunuz gerçekleşirse , anında iş sözleşmesini imzalayabilirsiniz.

7) Work and Travel İş Fuarlarında sizinle aynı işe ya da bölgeye gidecek diğer Wat katılımcılarıyla tanışabilirsiniz.

publix-outside-workandtravel-westline 8)İş fuarına katılıp iş almak zorunluluk değildir. Şehir dışındaysanız ve ulaşımınız zor ise , beğendiğiniz iş Online mülakatla yerleşim yapıyorsa iş fuarlarına katılmanız şart değildir. Westline size aynı kalitede , online olarak girebileceğiniz işleri de sunacaktır.

Westline olarak her sene öğrencilerimizi , Work and Travel İş Fuarları ve Online İş fuarları ile işlere yerleştirmekteyiz. Bu yöntemlerle öğrenciler daha güvenilir işlere yerleşmiş olurlar. İşverenlerle birebir görüşerek iş seçimini yapmak çok daha sağlıklıdır.

Work and Travel‘da iş fuarları önemlidir. Hem sponsor , hem şirketler hem de öğrenciler açısından iş yerleştirmeleri çok daha kolay , güvenilir ve hızlı olmaktadır. Dolayısıyla toplu şekide alım yapan işverenler mevcut ise şirketler iş fuarı yapmayı tercih ederler. İş fuarı yapılmaması da işlerin kalitesinin kötü olduğu anlamına gelmez. Çok kaliteli ancak az sayıda öğrenci alan işletmeler fuarlara katılmazlar. Online olarak yerleşim yaparlar. Dolayısıyla işleri seçerken Online olarak mı yerleşim yapacağınızı ya da İş fuarı ile mi yerleşim yapacağınızı  fuar yapılacak şehire ulaşımınızı hesaplayarak karar verin. İş kalitesi bu iki yerleşim şeklinin arasındaki fark değildir. 

Westline olarak yapacağımız Work and Travel İş Fuarları ile alakalı detaylı bilgiler için tıklayın.

Şimdi Ara
Haritada Bul