amrika-HQ-Foreground-Images-International-Calling

 

Work and Travel programı boyunca en çok ihtiyaç duyacağınız şeylerden biri de iletişim araçlarıdır. Hem Türkiye’deki yakınlarınızla hem de Amerika’daki arkadaşlarınızla görüşmek için iletişim araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Bu iletişim ihtiyacınızı yeni bir sim kart alarak , yalnızca laptop ile internet üzerinden iletişim kurarak ve çevredeki wifi’ları kullanarak akıllı telefonlarla karşılayabilirsiniz. Ayrıca wat şirketlerinin bazı calling card firmalarıyla yaptıkları anlaşmalarla sizlere yeni alternatifler de sunulabilir.

Amerika Sim Kartı ile İletişim:

imagesAmerika içerisinde en kolay şekilde iletişim kurmanızı sim kartlar sağlayacaktır. Bu sim kartları süpermarketlerde ya da gsm operatörünün mağazalarından sağlayabilirsiniz. Süpermarketlerde sim kart reyonlarındaki görevlilere sorarsanız size büyük ya da küçük tüm firmaların sim kart avantajlarını söyeleyecektir. Genel olarak sınırsız konuşma -mesajlaşma ve sınırsız internetten oluşan paket 40-50 dolar civarında olmaktadır. Sizler kendi ihtiyaçlarınıza göre bu paketleri arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Sizdeki paketlere ek olarak vereceğiniz 10-15 dolar ile Türkiye’deki sabit hatları sınırsız arayabilirsiniz. Türkiye ile de sınırsız şekilde mesajlaşabilirsiniz.  Tüm seçeneklerinizi gözden geçirerek size ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanını seçebilirsiniz. Amerika’da birçok gsm operatörü bulunmaktadır. Bazıları sim kart ile çalışırken bazıları sim kartsız wireless gsm operatörleridir. Wireless gsm operatörler için onların telefonlarını almanız gerekmektedir. Sim kart olmayacağı için siz , kendi telefonlarınızı kullanamazsınız. Telefon fiyatları ise 10 dolardan başlamaktadır. Yani ucuz telefon bulabilirsiniz.

 

 

Bilgisayar Üzerinden İletişim:

indirWork and Travel’da bilgisayarlarınızı kullanarak da iletişimi sağlayabilirsiniz. Skype , Facebook , Voip Programları gibi iletişime olanak sağlayan programaları kullanarak gerek Türkiye ile gerekse Amerika içinde görüşebilirsiniz. Bu programları kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey internettir. İnterneti olan bir yerde konaklıyorsanız iletişim sizin için çok daha kolay hale gelecektir. Bu şekilde iletişim kurmak istiyorsanız ,Amerika’ya Laptop’unuzu götürmeniz önemli olacaktır. Skype ya da Facebook üzerinden görüntülü konuşabilir ya da mesajlaşabilirsiniz. Bu sayede aileniz ya da sevdiklerinizle iletişim halinde olabilirsiniz. Bunlarla beraber hem Skype programının hem de diğer Voip programlarının internet üzerinden telefon arama özellikleri bulunmaktadır. İstediğiniz bir Voip programında hesap açarak Amerika’daki tüm telefonları ve Türkiye’deki sabit hatları ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Türkiye’deki cep telefonları ise düşük ücretli olarak aranabilir. Bazı voip programlarında sabit hattı aramak da ücretli hale gelmiştir. Bu yüzden herhangi bir voip programında hesap açmadan evvel tarifelerini kontrol ediniz. Voip programlarına ilk üyelikte 10 dolar ya da 10 euro yükleyerek 3 ay boyunca üyeliğinizi aktif olarak kullanabilirsiniz. Bu yüklediğiniz 10 dolar ya da 10 euro yu da konuşmalarınızda kullanabilirsiniz. Voip programlarında siz bilgisayrınızla internet üzerinden bir telefonu arayacaksınız. Siz bilgisayarınızdan konuşurken karşı taraf telefonundan konuşacak sizinle. Bu şekilde bütün yaz kolayca iletişim kurabilirsiniz sevdiklerinizle. Konaklamanızda internet yoksa çevredeki cafe ve restaurantlard wi fi bakabilirsiniz. Ayrıca kütüphanelerde de ücretsiz internet olduğunu unutmayın.

Akıllı Telefonlarla İletişim:

work and travel-Apps-ban-in-Sindh

Günümüzde neredeyse herkesin akıllı telefonu bulunmaktadır. Bu telefonlarınıza yüklediğiniz whatsapp , viber gibi programlarla sevdiklerinizle iletişim kurabilirsiniz. Türkiye’de de oldukça yoğun şekilde kullanılan bu programlar için bildiğiniz üzere internete ihtiyaç duymaktasınız. Konakladığınız yerde internetiniz var ise oradan iletişiminizi sağlayabilirsiniz. İnternet bağlantısı için çevredeki cafe ve restaurantlara bakabilirsiniz. Starbucks , Mc Donalds gibi yerler her zaman wi fi bulunduran yerlerdir. Bunların dışında da kolayca wi fi bulabilirsiniz. Akıllı telefonlarınızı kullanarak yükleyeceğiniz voip programları ile telefonunuzdan interneti kullanarak sabit hattı ya da cep telefonunu arayabilirsiniz.

Türk Sim Kartı ile İletişim:

Türkiye’deki Gsm operatörlerinin yurtdışı paketleri de bulunmaktadır. Kullandığınız operatörle iletişime geçerek bu paketleri alabilirsiniz. Diğer çözümlerden daha pahalı olacak bu iletişim yolu diğerlerine göre de daha zahmetsizdir. Herhangi bir paet almasanız da Türk hattınız Amerika’da çalışacaktır. Paket almadığınız takdirde ise kullanımlarınız oldukça pahalı olarak size yansıyacaktır. Dolayısıyla paket almazsanız hattınızı yalnızca acil durumlarda kullanmaya çalışınız.

Yukarıda saydıklarımızın dışında bazı başka akıllı telefon uygulamaları ya da işlemler de mevcuttur. Örneğin ankesörlü telefonla uluslarası arama yapabilirsiniz Amerika’da ya da calling card  ile uluslararası arama yapabilirsiniz.  Work and Travel USA boyunca bu saydığımız yollardan herhangi biri ile iletişiminizi kolayca halledebiliriniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul