Amerika Birleşik Devletleri’ne ulaşan kişilerin büyük çoğunluğu New York aracılığıyla gideceği yere ulaşır. İlk nokta genelde New York ve bu şehrin en büyük havaalanı olan JFK Airport’tur. Bu noktadan sonra öğrenciler gideceği yerlere ya yeni bir uçuş aktarmasıyla ya da Tren ve Otobüs aktarmalarıyla ulaşır.  Neredeyse tüm ülkeye bu istasyon vasıtasıyla , trenle ulaşabilirsiniz. Ayrıca Penn Station içerisinde bazı lokal otobüs seferleri de olmaktadır. Amtrak firmasının en yoğun şekilde kullandığı istasyonlardan biridir.

Penn Station’a Nasıl Giderim?

1) Öncelikle JFK Havaalanında indiğiniz terminalden Air Train istasyonuna gitmelisiniz. Air Train , terminallerin etrafında giden bir raylı sistemdir.

2) Air Train’i Kullanarak Jamaica Station’a ulaşmalısınız. İndikten sonra yeni trene binmeden evvel Air Train ve Penn Station‘a giden trenler için ödeme yapmalısınız.

3) İndiğiniz noktadan Long Island Rail Road ile Port Jefferson Treni ile istayona ulaşabilirsiniz. Penn Station , Manhattan yönüne giden trene bindiğinizden emin olun.

Shuttle İle Ulaşım:
JFK Airport içerisinde şehir merkezine götüren shuttle hizmeti mevcuttur. Ortalama kişi başı 15 $ civarındadır. Görevlilere sorarak ya da tabelaları okuyarak Shuttle Noktasına ulaşabilirsiniz.

Taksi İle Ulaşım:
Jfk Airport’tan Penn Station’a taksi ile de gidebilirsiniz. Taksi ortalama olarak 60 $ civarında yazacaktır. Penn Station‘a ulaşmak için taksiyi birkaç kişi kullanmak daha mantıklıdır.

Şimdi Ara
Haritada Bul