Amerika Birleşik Devletleri’ne ulaşan kişilerin büyük çoğunluğu New York aracılığıyla gideceği yere ulaşır. İlk lokasyon genelde JFK Airport olmaktadır. Bu noktadan sonra öğrenciler gideceği yerlere ya yeni bir uçuş aktarmasıyla ya da Tren ve Otobüs aktarmalarıyla ulaşır. Otobüs ile ulaşacaksanız eğer Port Authority ile ulaşacaksınız.  Neredeyse tüm ülkeye bu istasyon vasıtasıyla , otobüsle ulaşabilirsiniz.  Greyhound firmasının en yoğun şekilde kullandığı istasyonlardan biridir. 

 Port Authority’e Nasıl Giderim?

Metro İle Ulaşım:
1)
Öncelikle JFK Havaalanında indiğiniz terminalden Air Train istasyonuna gitmelisiniz. Air Train , terminallerin etrafında giden bir raylı sistemdir.
2) Air Train’i Kullanarak Jamaica Station’a ulaşmalısınız. İndikten sonra yeni trene binmeden evvel Air Train ve Metro için ödeme yapmalısınız.
3) İndiğiniz noktadan metro E treni ile Port Authority’e ulaşabilirsiniz.  Porth Authority , Manhattan yönüne giden trene bindiğinizden emin olun.
4) E treninden 42. Cadde’deki Port Authority istasyonu durağında inerek İstasyona ulaşabilirsiniz.

Shuttle İle Ulaşım:
JFK Airport içerisinde şehir merkezine götüren shuttle hizmeti mevcuttur. Ortalama kişi başı 15 $ civarındadır. Görevlilere sorarak ya da tabelaları okuyarak Shuttle Noktasına ulaşabilirsiniz.

Taksi İle Ulaşım:
Jfk Airport’tan Port Authority’e taksi ile de gidebilirsiniz. Taksi ortalama olarak 60 $ civarında yazacaktır. Port Authority‘e ulaşmak için taksiyi birkaç kişi kullanmak daha mantıklıdır.

Şimdi Ara
Haritada Bul