publix-outside-workandtravel-westlineFlorida’nın incisi konumunda bulunan Miami’nin güneyindeki adalar zinciri bölgesinin köklü matket zincirlerinden birisi de Publix’dir. Publix, yıllardır Work and Travel öğrencilerine istihdam sağlayan büyük işletmelerden bir tanesidir. Saatlik ücreti bu lokasyonlarda çalışacak Work and Travel öğrencileri için bulunduğu noktaya göre değişken olmak üzere 10$ ile 11,75$ arasındadır. Market içerisindeki iş pozisyonları ise farklılık göstermektedir. İhtiyaca bağlı olarak kasiyerlik, reyon görevlisi, satış temsilcisi gibi görevlerde bulunabilirsiniz. Pubix Marketleri’deki Work and Travel öğrencileri Türkiye’den sadece WestLine tarafından opere edilmektedir ve iş yerleştirmeleri Şubat ayı fuarlarımızda işveren temsilcileri ile yüz yüze yapılacak mülakatlarla gerçekleşmektedir. İş yerleştirmeleri WestLine’a kayıt olan katılımcıların kayıt olduğu tarihe ve dil seviyesine bakılara yapılmaktadır.

Pozisyon Ayrıntıları – Publix, Florida

Pozisyon: Varış tarihinize ve İngilizce seviyenize göre kasiyerlik, reyon görevlisi, raflara ürün yerleştirme vs. şeklinde pozisyonunuz değişebilmektedir. Ayrıca farklı günlerde ihtiyaca göre tüm pozisyonlarda görev yapmanız istenebilir.

Publix Lokasyonları: Publix Market Zinciri’nin ABD’de bulunan lokasyonları cennetten bir köşe gibidir. Tüm lokasyonlar tatil noktalarıdır. Santa Rosa, Destin, Panama City ve Head Island (SC) ve Key West en popüler olanlarıdır. Son gelen kontejan açıklamaları sonrası Türkiye’den yapılacak tüm alımlar 2015 yazı için sadece Santa Rosa, Panama City, Destin ve Head Island (SC) için olacaktır.

Saatlik ücret: 10$

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi: 30-40 saat

Overtime Ücreti: 15,00$

Overtime Olanağı: Garanti değildir; iş performansına ve sezonluk ihtiyaçlara göre olasıdır.

Konaklama: Var. Sponsor ayarlar. Apart tarzı konaklama ve her apartta dört ya da altı kişi şeklinde konaklama durumu mümkündür.

Konaklama Ücreti: Haftalık 100$ ile 150$ arasında değişmektedir. Son gelen anlaşmalara göre tüm lokasyonlarda konaklama ücretleri değişkenlik götsterir. Bazı lokasyonlardaki aylık konaklama ücreti 240$ iken bazı yerlerde haftalık 150$’a kadar çıkabilmektedir. Bulunacağınız lokasyon daha öncesinden bildirilir. Depozito ücreti olarak daha öncesinde anlaşılan 490$’lık bedel yerine katılımcılar 150$ non-refundable depozito ücreti verebilir. Non-refundable olmasının nedeni sezon boyunca kullanılacak evin sezon sonu masraflarına aktarılacak olması ve evin leasing sorumluluğunun yüklenilmesidir. Bu işlem sponsor firma tarafından yapılmaktadır.

İşe Alımlar: İşe alımlar WestLine’ın düzenlediği iş fuarlarında iş veren temsilcisi ile yapılacak yüz yüze mülakatlarla gerçekleşir.

publix-outside-workandtravel-westline-keywest publix-workandtravel publix-outside-workandtravel-westline-inside publix-outside-workandtravel-westline-customer

Konaklama Detayları – Publix, Florida

Publix, Florida eyaletinin çeşitli noktalarında bir çok marketin oluşturduğu bir zincirdir. Portföyümüzdeki bu işletme için Work and Travel katılımcılarımızın çalışacağı lokasyonlar Santa Rosa, Panama City, Head Island (SC) ve Destin’dir. Key West, Pine, Marathon ve Taverna lokasyonlarına son gelen kontejan güncellemeleri nedeniyle alım yapılmayacaktır. Bu lokasyonlar varlıklı turistlerin uğrak yerleridir bu nedenle pahalı bölgelerdir. Bu pahalılık konaklama ücretlerine her ne kadar yansımış olsa da size sunulan konaklama çözümlerinin maliyetleri düşüktür. Apart daireler şeklinde sunulan konaklamalarda aynı apartta dört ya da altı kişi şeklinde konaklama mevcuttur. Lokasyonlara göre depozit miktarları ve haftalık ücretler değişmektedir. Yerleşeceğiniz lokasyona göre konaklama özellikleri sizlere aktarılacaktır.

Pozisyon Hakkında Notlar – Publix, Florida

Publix, istihdamını sağladığı Work and Travel öğrencilerinin İngilizce’yi anlama ve konuşma konusunda yeterli olmasını ister. Belli bir alt yapınız varsa pratik yapma açısından bu pozisyona biçilmiş kaftandır denilebilir. Çalışma yeriniz ABD’ye vardığınız süreye bağlı olarak Santa Rosa, Destin, Panama City, Head Island (SC), Taverna, Pine, Key West ya da Marathon’da olabilir. İş yeri ile konaklama arasındaki mesafeyi bisikletinizle katedebilirsiniz. Yanınızda her zaman yağmurlık bulundurmanızda fayda vardır. Zira, tropik iklimin hakim olduğu bu bölgede bardaktan boşalırcasına dökülen yağmurun hangi dakikada oluşacağını kestiremeyebilirsiniz.

Ulaşım – İneceğiniz Havalimanından Varacağınız Noktaya Ulaşım

Portföyümüzdeki işletmelerden biri olan Publix için ulaşım bilgilendirmeleri tüm öğrencilere Arrival Instruction adı altında iş seçimleri sonrasında gönderilecektir. Bazı lokasyonlar için havalimanı konaklama adresine çok yakınken bazı lokasyonlar için otobüs ile zaman alabilmektedir.

Harita üzerinde Florida

Winn Dixie ve Publix Work and Travel işleri 2015 Work and Travel sezonuyla beraber Türkiye’de sadece WestLine tarafından opere edilmektedir. Bu sebeple Key West bölgesindeki market pozisyonları için başvurularınızı WestLine ofislerinden veya diğer iletişim araçlarımızdan bizlere ulaşarak uzaktan yapabilirsiniz. Başvurular için “Work and Travel Online Başvuru Formu”nu doldurabilir veya bizlere 0212-241-0283 / 0530-265-1328 / 0530-265-1347 numaralı hatlardan ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Haritada Bul