Work and Travel – JFK’den Ocean City , MD’ye Ulaşım


ocean city-md-1014-oceancity

 

Amerika Birleşik Devletleri’ne İlk iniş noktanız genelde New York City olmaktadır. Bu şehirde de JFK Airport genelde kullanılmaktadır. Maryland Ocean City ise en yoğun wat öğrencilerini barındıran bir bölgedir. Bu bölgeye her sene binlerce watçı gitmektedir. EN uygun ulaşım yolu ise New York üzerinden yapılandır. Çünkü genelde en ucuz uçak biletleri New York’a bulunmaktadır. Bu noktadan sonra ise Otobüs , tren ya da servis seçeneklerinden biriyle gidebilirsiniz.

 

Ocean City , MD’ye Nasıl Giderim?

Otobüs ile Ulaşım:
1) İlk olarak Port Authority’e gitmelisiniz. (Port Authority’e Nasıl Giderim?)
2) Ocean City , MD’ye giden otobüse bilet alarak bu otobüse binin. Biletinizi daha önceden www.greyhound.com adresinden alabilirsiniz. Bu site aracılığıyla otobüs saatlerini de öğrenebilirsiniz. Sezona göre değiken olmakla beraber günde 1-2 sefer yapılmaktadır.

Tren İle Ulaşım:
1) İlk olarak Penn Station’a ulaşın. (Penn Station’a Nasıl Giderim)
2) Ocean City , MD için bilet alın. Bu biletle öncelikle BWI Airport’a ulaşırsınız ,oradan ise otobüsle  aktarma yaparsınız. Aldığınız bilet bu aktarmaları kapsamaktadır. Online bilet almak ve saatleri öğrenmek için www.amtrak.com adresine girebilirsiniz.

Shuttle İle Ulaşım:
JFK Airport’tan yakın birçok eyalete shuttle ile ulaşabilirsiniz. Ocean City de bu ulaşabileceğiniz noktalardan biridir. İnternet üzerinden kolayca Amerika‘da shuttle firması bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

amerika  amerika-Amtrak-train  work and travel  ocean city-OCWelcomeSign230x200

10 February 2015 Saat : 7:13

Work and Travel – JFK’den Ocean City , MD’ye Ulaşım Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Son Yazılar

WestLine Facebook Topluluğu

Kayıt Menüsü

 
eXTReMe Tracker